Profil spoločnosti

SPINEA Technologies (ST) patrí medzi popredné európske firmy na poli vývoja a výroby high-tech mechatronických zariadení. Produktové portfólio spoločnosti je orientované aj na tie najnáročnejšie zákaznícke požiadavky a má využitie naprieč celým priemyselným spektrom. Firma vznikla v roku 2013, ako odpoveď na potrebu materskej spoločnosti – SPINEA, s.r.o. – mať samostatnú výskumnú, vývojovú a konštrukčnú entitu v oblasti mechatroniky.

Vlajkovou loďou portfólia ST sú aktuátory DriveSpin
®, ktoré predstavujú inovatívne spojenie vysoko presných ložiskových reduktorov TwinSpin® a optimalizovaných AC servomotorov. Toto produktové riešenie spĺňa aj tie najprísnejšie zákaznícke kritériá v oblasti vysokej polohovateľnej presnosti, prenosu veľkých krútiacich momentov, dynamického výkonu či bezúdržbovosti a kompaktných rozmerov.

Výrobky ST nájdu využitie v širokom spektre aplikácií, vrátane robotiky (manipulátory), automatizácie (rotačné zváracie polohovadlá), obrábacích strojov (CNC centrá, prístroje na rezanie vodným lúčom/plazmou/laserom), medicínskej techniky (zubné frézy, magnetické rezonancie) či v oblasti navigačných systémov a bezpečnosti (pan-tilt kamery).

Spolu so svojou materskou spoločnosťou sa ST zúčastňuje najprestížnejších strojárskych a mechatronických veľtrhov, pričom jej produktové riešenia sa pravidelne stretávajú s uznaním odbornej aj laickej verejnosti. Dôkazom toho je napríklad ocenenie Stojársky výrobok roka 2017, udelený práve aktuátorom DriveSpin®.